MENU

Kilka słów od nas

MARCIN NOWAKOWSKI, twórca i właściciel marki

 

PO PIERWSZE SKÓRA

Skóra to materiał, który zawsze ujmował mnie swoją niesamowitą trwałością, supereleganckim i klasycznym sznytem oraz bogatym wachlarzem możliwych zastosowań. Wszystko zaczęło się w 2012 r., kiedy ze względu na wykształcenie ekonomiczne powierzono mi zarządzanie tradycyjnym zakładem produkcyjnym wytwarzającym wyroby skórzane. Nagle praca, a właściwie jej efekty nabrały dla mnie dodatkowego znaczenia. Rzemiosło, wspaniały, trwały materiał, zapachy unoszące się w powietrzu, wymierna praca rzemieślników o wieloletnim doświadczeniu a w konsekwencji namacalny produkt, który można przekazać Klientowi z pełnym przekonaniem, a wręcz poczuciem dumy. To były elementy, które sprawiły, że zapragnąłem podążać tą drogą, lecz już na własny rachunek.

TRADYCYJNY PRODUKT – INNOWACYJNE ZASTOSOWANIE

Przez długie lata studiów, a później jeszcze pracując w dużych miastach dojeżdżałem do pracy lub na uczelnię rowerem. Najczęściej zabierałem ze sobą torbę na ramię lub plecak. Przeważnie było to dość niewygodne rozwiązanie, nie wspominając już o takich czynnikach jak elegancja, estetyka czy dress code. Już wtedy zauważyłem, że wielu osobom, które podobnie jak ja wykorzystują rower do codziennych wojaży po mieście, przydałby się produkt, który z jednej strony świetnie sprawdzi się na rowerze, a z drugiej będzie bezkompromisowy w codziennym użytkowaniu: w szkole, w pracy, czy na zakupach.  Ostatnim brakującym elementem była właśnie skóra - postanowiłem wykorzystać ten ponadczasowy materiał w połączeniu z wyjątkową jakością wykonania i klasycznym wzornictwem, by stworzyć innowacyjny produkt idealnie dopasowany do potrzeb miejskich rowerzystów. I tak powstały skórzane torby rowerowe FS Bike. Sakwy te projektowaliśmy z myślą o wyjątkowej jakości (są w końcu produkowane rzemieślniczo w Polsce), funkcjonalności i klasycznej stylistyce. Z tej idei narodziła się kolekcja skórzanych toreb rowerowych Oxford Ride i Business Ride, a wraz z nią seria innych, interesujących skórzanych produktów i akcesoriów dedykowanych rowerzystom. Jestem przekonany, że te wyjątkowe produkty spodobają się nie tylko osobom, dla których rower to głównie środek transportu, ale również tym którzy poprzez swoje ukochane dwa kółka wyrażają swój styl życia i pasję.

WYJĄTKOWY PRODUKT DLA WYJĄTKOWYCH UŻYTKOWNIKÓW

Wykorzystujemy nasze kontakty i know-how związane z branżą skórzaną, aby doskonalić i urozmaicać nasze produkty, wprowadzać w życie nowe pomysły i przedstawiać markę FS Bike coraz szerszemu gronu odbiorców. Jestem przekonany, że udało nam się stworzyć produkt, który idealnie trafia w czasy, w jakich żyjemy: współcześni mieszkańcy miast po prostu nie lubią kompromisów, są wyjątkowo świadomymi konsumentami i obywatelami, cenią jakość i funkcjonalność, szukają niebanalnych rozwiązań, dbają o swoją kondycję fizyczną i środowisko naturalne, są też coraz częściej zmuszani przez odgórne regulacje czy globalne procesy urbanizacyjne do przesiadania się na rowery. To naprawdę duże wyzwania, z którymi zmagają się na co dzień i są w tym naprawdę świetni. Zewnętrzny świat im tego nie ułatwia, ale my z pewnością możemy! Chcemy, by marka FSBike kojarzyła się odbiorcom z jakością, autentycznością i innowacyjnym podejściem do świata i wyzwań, jakie przed nami stawia.

 

 

KASIA NOWAKOWSKA, współwłaścicielka i entuzjastka

 

Kocham skórę! Jej trwałość, szlachetny wygląd, niepowtarzalne właściwości, to jak zmienia się i szlachetnieje wraz z upływem czasu, nawet jej wyjątkowy „zapach”J. Wiem, stereotypy są złe, ale jestem kobietą i po prostu kocham torebki…

Choć z wykształcenia jestem anglistką, a z zawodu tłumaczką, od razu zapaliłam się do pomysłu założenia i prowadzenia firmy projektującej wyjątkowe produkty ze skóry. Tak naprawdę mam ułatwione zadanie, bo Marcin wie o skórze prawie wszystko. Ja zajmuję się głównie promowaniem naszych wyjątkowych toreb w Polsce i zagranicą. Kiedy Marcin powiedział mi o swoim pomyśle na stworzenie klasycznej skórzanej torby, która mogłaby być też sakwą na rower i być wykorzystywana na co dzień jako torba do pracy, pomyślałam, że to może być naprawdę wyjątkowy produkt – ręcznie wykonana, uszyta rzemieślniczo w Polsce torba ze skóry o niezwykłej funkcjonalności, produkt, który może stać się najlepszym „przyjacielem” miejskich rowerzystów. Teraz staram się nie tylko doskonalić istniejące modele, ale przede wszystkim docierać z nimi do coraz większej grupy tzw. utylity cyclists, czyli osób wykorzystujących rower po prostu jako środek transportu, które jeszcze nie wiedzą, że tutaj w Polsce mamy takie cuda idealnie dopasowane do ich potrzeb. Oprócz tego mam głowę pełną pomysłów na kolejne niesamowite modele sakw i torebek rowerowych. Warto śledzić naszą  ofertę, bo w naszej firmie, tak jak na rowerowej przejażdżce, nie ma nudy :)

FS Bike